Idealne do sportów wodnych i nie tylko – boardshorty

W związku ze zbliżającym się sezonem urlopowym oraz planowaną w związku z tym aktywnością wykonywaną w wodzie wiele osób staje przed dylematem jaką odzież do tego wybrać? To pytanie dotyczy nie tylko kobiet, ale także mężczyzn, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

Mężczyźni którzy zamierzają lub uprawiają od jakiegoś czasu sporty wodne najczęściej wybierają niezawodne oraz bardzo popularne boardshorty. Zapewniają one komfort oraz wygodę w każdym momencie.

Czym są boardshorty

Boardshorty to spodenki które zostały pierwotnie zaprojektowane dla osób profesjonalnie zajmujących się windsurfingiem oraz kitesurfingiem. Charakteryzują się tym, że nie posiadają w odróżnieniu od innych szortów siateczki (podszewki) oraz posiadają pas lub sznurek który pozwala im utrzymać się w pożądanym miejscu nawet podczas największych wyczynów w wodzie. 

Zalety noszenia boardshortów

Obecnie tego typu odzież można znaleźć w każdym sklepie sportowym, gdzie nabyć ją może każdy. Do podstawowych zalet tego typu spodenek należy zaliczyć:

– szybkoschnący materiał. Boardshorty z założenia wykonywane są z tworzywa szybkoschnącego, które zapewnia maksymalny komfort użytkowania,

– posiadanie sztywnego pasa (określanego jako pas velcro fly). Najczęściej regulowany jest od dodatkowo sznurówkami oraz zabezpieczony rzepami, co zwiększa komfort noszenia oraz pozostawia spodenki zawsze na swoim miejscu. Osoba je nosząca nie musi obawiać się o zsunięcie tego typu odzieży,

– odpowiedni krój który nie krępuje nawet najbardziej intensywnych ruchów.

Współcześnie, wybór tego typu spodenek jest ogromny. Do wyboru są boardshorty o różnej długości, fakturze oraz wzorach. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na jakość wykonania takich spodenek. Odpowiednio dobrane posłużą przez wiele sezonów. Co ciekawe, boardshorty noszone kiedyś tylko i wyłącznie na plaży, przeniknęły do mody letniej tak intensywnie, że noszone są ze względu na swoją uniwersalność przez siatkarzy, czy osoby jeżdżące na deskorolce.